6320 izlenme 01 Nisan 2020
CHP'li Başarır, "Bu ülkede 15 Temmuz şehitleri için topladığınız bağışları nereye harcadınız? Deprem vergilerini nereye harcadınız?" diye sordu.

‘ŞEHİTLERİMİZ İÇİN TOPLANAN PARALAR NEREDE’
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın koronavirüs salgınına karşı 'Biz Bize Yeteriz' sloganı ile yardım kampanyası başlatması ve CHP'li belediyelerin daha önceden başlattıkları yardım kampanylarının İçişleri Bakanlığı tarafından yasaklanması hem tartışma yarattı hem de AKP iktidarının daha önce yaptığı yardım kampanyalarında toplanan paraların akıbetini bir kez daha gündem getirdi.

"ŞEHİTLERİ İÇİN TOPLADIĞINIZ BAĞIŞLARI NEREYE HARCADINIZ?"
CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, dün Meclis Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada konuyu gündeme getirdi. CHP'li Başarır, iktidara "Bu ülkede milyonlarca işçi evinde mi, fabrikada mı? Yalan mı? Bu ülkede 15 Temmuz şehitleri için topladığınız bağışları nereye harcadınız? Deprem vergilerini nereye harcadınız Beşiktaş'ta ölen şehit polislerin yakınları için topladığınız parayı nereye harcadınız? Nerenize güvenelim biz sizin? 

Söyleyin… Ya, diyorum ki: Para toplayalım, bu parayı biriktirelim. Şunu açıklayın, "Bu toplanan parayla iki ay bu ülkede işçiler çalışmayacak." deyin. İnsanların hâlâ elektriği kesiliyor. Bu da mı iftira? Suyu kesiliyor. 65 yaşındaki insanlara "Sokağa çıkma." diyorsunuz. Benim memleketimde şalgam satan, bekçilik yapan, mendil satan insanlar var." diye konuştu.

NİHAL OLÇOK 'PARALARI GERİ ÇEKİN' DEMİŞTİ
Daha önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gündeme getirmesiyle tartışılmaya başlanan 15 Temmuz şehit yakınları ve gazileri için kurulan bir derneğe yapılan bağışların akıbeti ilgili de değerlendirmelerde bulunan 15 Temmuz'da oğlu Abdullah Tayyip Olçok ve eski eşi Erol Olçok'u kaybeden Nihal Olçok, "Ben açık açık buradan çağrı yapıyorum, bağışta bulunanlar bağışlarını geri alsınlar. Bize gelmedi o paralar. Dava açıp geri alabilirler paralarını" demişti.

HER YIL PARA TOPLAMIŞLAR
Nihal Olçok bir başka röportajında ise "İnsanlar bunu bir amaçla yatırdı, Onları veremezler çünkü onları verirlerse 2013'te toplandı onu da vermeleri lazım. 2004 te de toplanmış onları da vermeleri lazım. Vermezler, veremezler geriye dönük onları da vermeleri lazım. O paralara ne oldu polemiğine girmem çok çirkin. Ne olduysa Cehennemin dibi oldu. Şehit ailelerine yardım etmesin kardeşim. O insanların yaptığın şeyin çok üstünde para var orada." diye konuşmuştu.

Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ