870 izlenme 23 Ağustos 2021
18 Temmuz tarihinde aracını durduran trafik polisine hakaret yağdıran AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, olay görüntüsü ortaya çıkmıştı. Yılmaz'dan konuyla ilgili ilk açıklama geldi. Kişisel sosyal medya hesabından açıklama yapan Zeynep Gül Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:

‘ÜZGÜNÜM YARIM SAAT BEKLETİLDİM’
"Üzgünüm...Keşke kamuoyu böyle bir konu ile meşgul edilmeseydi. Arabamı durdurduğum ve kimlik gösterdiğim halde, yasalara aykırı ve kasıtlı bir şekilde maskesiz polisler tarafından yarım saat bekletilmemi ve maruz kaldığım hukuksuz muameleyi Aziz Milletimizin takdirine bırakıyorum."

POLİSE HAKARET
Ortaya çıkan görüntüleri büyük tepki toplayan AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın, görevini yapan polis memuruna "Ekibine tükürürüm" dediği, ismini istediği polis memuruna "Şerefsiz, pislik" gibi hakaretler savurduğu görülmüştü. Olayın ardından polis memuru açığa alınırken, vekil Zeynep Gül Yılmaz ise yaşananları yalanlamıştı.

İLGİNÇ İFADELER
Öte yanda geçtiğimiz Nisan Ayında AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz’ın "Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da büyükşehri alacağız" diye konuşması yeniden sosyal medyanın gündemine oturdu.

‘KANIRTA KANIRTA ALACAĞIZ’
AKP Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kanun teklifinin görüşmelerinde söz alarak ‘Geçen hafta Kiremithane Mahallesi cumartesi pazarını ziyaret ettim. Size oy veren seçmen diyor ki: 'Oy verdik, bir daha göremedik.' Bağırta bağırta Akdeniz Belediyesi'ni aldık, kanırta kanırta da köşe başlarını tuttuğunuz büyükşehri de alacağız. Çırpınışlarınız boşuna, vatandaş gerçek yüzünüzü gördü artık" ifadeleri Meclis’te tepkilere neden olmuştu.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ