494 izlenme 17 Mart 2018
"YEDİ AYRI DİL VE LEHÇEDE ÇANAKKALE"

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 103. yıl dönümü anısına 2016 yılında orta öğretim öğrencilerinden oluşturulan ve 16 dilde halk ezgileri seslendirilen "Gönülden Gönüle Müzik Topluluğu" Korosu, Çanakkale Türküsü'nü seslendirdi. 

7 dilde seslendirilen türkü gönülleri mest ederek,dinleyenlere duygusal anlar yaşattı. 

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek'in isteği üzerine, Çanakkale Türküsü; Türkçe, Arnavutça, Arapça, Kürtçe, Lazca, Çerkezce, Makedonca, olarak seslendirildi.

GÖNÜLDEN GÖNÜLE MÜZİK KOROSU

Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah DÖLEK’ in 2016 yılı Şubat ayında, isteği ve desteği ile Eyüpsultan ilçesine bağlı orta öğretim okullarında eğitim gören öğrenciler arasından titizlikle seçilerek kurulan topluluk ; 44 Korist , 9 Enstrümanist , 5 Öğretmen, 1 Halk Oyunları Eğitmeni ve 11 kişilik Halk Oyunları ekibinden oluşmaktadır.

 Eyüpsultan İlçesi Müzik Öğretmenlerinden Cengiz GÖKDEMİR şefliğinde çalışmalarına devam eden “Gönülden Gönüle Müzik Topluluğu” dirlik, neşe ve dostluk köprülerinin yeniden inşaası ve imarı için sınırları aşmak, gönülleri fethetmek, kardeşliği pekiştirmek amacı ile kurulan diller, kültürler arası sevgi, barış ve sanat buluşmalarını sağlamayı hedefleyen bir organizasyondur( Kaymakamlık duyurusu".

Kaynak:  Cumhuriyet

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ