5513 izlenme 28 Ocak 2021
Akşener’in ‘Memleket Gezileri’ kapsamındaki durağı Sakarya oldu. Öncelikle Sakarya’nın Sedirvan İlçesindeki besicileri ziyaret eden Akşener ardından Adapazarı, Hendek ilçelerine de ziyaret etti. Ardından havai fişek fabrikasında şehit olan Sebahattin Tepeçınar’ın ailesini ziyaret etti. Son olarak şehit piyade Er Selim Gedik’in evine ziyarette bulundu. Geziye birçok İYİ Partili kurmay katıldı. Sorunlarını aktaran besici şunları kaydetti:

‘100 BİNE YÜZ BİN FAİZ’

“Devletten destek alamadığını kaydeden besici, “Devletten yardım alamıyoruz. Borcumuz çok. 100 bin lira kredi aldım ona da 100 bin lira faiz koydular 200 bin lira borcum var. Erteleme de olmadı kredimizde. Çiftçiye erteleme olmuyor. Bildiğiniz gibi çiftçinin borçlarına karşılık traktörlerine el konuldu. Bu hayvanları bir yıl besleyip kurbanda sattıktan sonra elimize para geçecek. Tabi satabilirsek.”

ZİRAAT BANKA: ‘ÖNCE HAYVANLARI AL SONRA KREDİ ÇEK’

“ Sürekli hayvancılığa teşvik var deniliyor ama yalan söyleniyor. Küçük çiftçilere en ufak bir yardım yok. Ziraat Bankasına hayvan almak için müracaat ettim bana hayvanları al sonra gel dediler. Hayvanları aldıktan sonra ben krediyi ne yapayım. Bizlere destek yok fakat büyük çiftçilere var. Onların yardıma ihtiyacı yok ki. Bizler iki hayvan alabilmek için bankalara boyun büküyoruz. Çiftçinin hali bu”

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ