Ana Sayfa
07 Haziran 2021 ( 5984 izlenme )

Özdağ 'İş Öyle Değil'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, 17 ve 25 Aralık soruşturmalarına ilişkin yeni bir iddia ortaya attı. Özdağ, “17-25 Aralık’ta adı geçen 3 bakan, Davutoğlu’na, ‘Yüce Divan’a gidersek üzerimizde kimin olduğunu söyleriz’ dediler” dedi.

‘GÖREVDEN ALINMASI ZOR’

KRT TV’de İnan Demirel’in hazırlayıp sunduğu Gündem Özel programına konuk olan Selçuk Özdağ, Sedat Peker’in hedefindeki Süleyman Soylu’nun görevinden alınmasını beklemediğini söyledi. Sözü 17-25 Aralık 2013’teki yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarına getiren Özdağ, çok tartışılacak bir iddiaya ortaya attı.

‘17/25’TE İŞ KARIŞTI’
Özdağ, soruşturmalarda adı geçen üç bakan Muammer Güler, Egemen Bağış ve Zafer Çağlayan’ın Ağustos 2014’te başbakanlık görevine gelen Ahmet Davutoğlu’na “Yüce Divan’a gidersek üzerimizde kimin olduğunu söyleriz” dediklerini öne sürdü. Özdağ, “Bakanlar üzerimizde diyerek Erdoğan’ı mı kastetti” sorusuna “bilmiyorum” yanıtını verdi. “Erdoğan dışında bakanların üzerinde bir güç olabilir mi” sorusunu da “olabilir” diyerek yanıtladı.

ERDOĞAN YÜCE DİVAN’A KARŞI

17-25 Aralık soruşturmalarının ardından TBMM’de kurulan komisyondan bakanların Yüce Divan’ın sevk edilmemesi yönünde karar çıkmıştı. Ahmet Davutoğlu sonradan bakanların Yüce Divan’a giderek aklanmaları yönünde tavır koyduğunu, bakanlarla konuşarak Yüce Divan’a gitmeleri konusunda ikna ettiğini ancak Erdoğan’ın buna karşı çıktığını söylemişti.

Soruşturmada adı geçen bakanlardan Erdoğan Bayraktar ise NTV’de katıldığı canlı yayında “Alınan tüm kararlarda Erdoğan’ın talimatı olduğunu” söylemişti.

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ