1538 izlenme 04 Aralık 2019
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AKP’li vekillerin termik santral oylamasında evet oyu vermesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yasayı veto ettiği için teşekkür etmesine tepki gösterdi.

ERDOĞAN İKİ KERE İKİ BEŞ DERSE, AKP GRUBU BUNU DA ALKIŞLAR

AKP grubunun Meclis’te düzenlemeye kabul oyu vermesine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’a düzenlemeyi veto ettiği için teşekkür etmesine tepki gösteren Özel, “ Burada bir gerçek var. AKP’ye gönül verenler bilsin ki, AKP’nin Meclis grubu, onu destekleyen medya organları ve partiyi şeklen yöneten yetkili kurulların hepsi de ; bir sabah Recep Tayyip Erdoğan kalkarsa ve 2 kere 2 eşittir 5 derse AKP grubunun yapacağı açıklama ‘Reis, kerrat cetvelindeki hatayı düzeltti’ olur” şeklinde konuştu

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in Meclis’te düzenlediği basın toplantısındaki açıklamalarından satır başları şöyle:

‘SİYASİ ŞİZOFRENİK BİR HAL’

“10 gün önce bir yanlışı doğru gibi belli ettiler, 10 gün sonra, çocukların zehirlenmesine, kanser hastalığına, KOAH riskine kalkan eller, 10 gün sonra reisin çevreciliğini alkışlamakla meşguldüler. Bu, yasama görevini yürüten ama vicdanen, şeklen ve beynen Saraya tamamen bağlı olanların bu ülkeye kazandıracağı bir şey olmadığını gösteriyor. Bu hal, siyasi şizofreni halidir.”

‘SEÇMENLERE ŞİKAYET EDİYORUZ’

“ AKP’yi, başta genel başkanlarını ve Meclis grubunu bu ikircikli durumu medya gücüyle anlatmaya zorlandıkları için seçmenlerine şikayet ediyoruz. Sizin çocuklarınızın hasta olmasını duyup da dinlemeyenler, santrallerin sahiplerinden gece telefon alıp fırça yiyorlar."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ