2996 izlenme 29 Ocak 2021
CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel 17.00 sıralarında TBMM'de gerçekleştirdikleri basın toplantısında istifa ettiklerini açıklamıştı. CHP'den 3 milletvekilinin istifasının ardından Özgür Özel açıklama yaptı. Özel'in açıklamaları şöyle oldu:

‘BİZLER BU KARARDAN MEMNUN DEĞİLİZ’
“Yeniden kurulacak toplumsal barış ile birlikte geleceğin kendileri için çok daha iyi olmasını bekleyen çok sayıda vatandaşımızı rahatsız eden beyanlar ve ifadeler duyduk. Kapıların açık olduğu, her türlü talebin karşılanacağı söylenmiştir. Yeniden bu noktada CHP'lilerin memnun olmadığını görüyoruz.”

‘CHP ASLA YOLUNDAN DÖNMEYECEKTİR’

“Açık olarak söylemek gerekirse CHP Kuvayi Milliye'den kökünü alan, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. O günden bu güne değişiklik olmamıştır. Olanca zararı vererek ayrılmaya dönüşen ifadeleri takip ettik. CHP 100 yıldır yürüdüğü yoldan dönmedi dönmeyecektir. CHP, Türkiye vatandaşlarının toplumsal huzuru için, daha güvenceli gelecek için yürüdüğü yoldan dönmeyecektir.”

‘SARAY VE MEDYA YAKIN TAKİPTE’
“Bugün daha kararlıyız. Bugün yaşananların saray tarafından, tek adam rejiminin devamı için her şeyi göze alanlar tarafından nasıl takip edildiğini görüyoruz. Bir bakanın istifasını alt yazıda vermeyen kanalların milletvekili istifasını canlı yayınlıyor olmalarının bir anlamı vardır. “

‘KOCA ÇINAR’DAN YAPRAK DÖKÜLEBİLİR, KÖKLER SAĞLAMDIR’

“CHP tüm eleştirilerin parti içinde özgürce yapıldığı tartışıldığı, parti üyelerinin söz sahibi olduğu bir partidir. Gerek bizim yaptığımız gerek genel başkanımız ile yaptığı görüşmelerde son derece olumlu, yapıcı götürdüğümüz süreci hep birlikte yaşadık. Bu işin buraya gelmiş olması kendi tercihleridir. Sonucun böyle olmaması için gayret ettik. Böyle bir sonucun olmasından memnuniyet duymak mümkün değil. CHP koca çınarından yaprak dökümleri olabilir. Kökleri sağlamdır dalları sağlamdır.”


Kaynak: gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ