Ana Sayfa
15 Haziran 2021 ( 10215 izlenme )

Perde Açıldı 'Foya Dökük'

Habertürk yazarı Sevilay Yılman, dün Fatih Altaylı'nın gündeme getirdiği "Veyis Ateş'in Sezgin Baran Korkmaz'dan 10 milyon euro istediği ve şantaj yaptığı" iddialarını doğruladı.nb Sevilay Yılman, Veyis Ateş'in ses kaydını dinlediğini de söyledi. Yılman'ın konuyla ilgili verdiği bilgiler şöyle;

‘HERKES BENİ ARIYOR’
Fatih Altaylı bombayı patlatmış. Sedat Peker’in gündeme getirdiği Veyis Ateş ile ilgili bir iddiayı açıkça aktarmış. Bu arada da adımı yazmamış ama söz konusu iddianın gerçek olup olmadığı ile ilgili; “Sezgin Baran Korkmaz o kaydı abla gibi sevdiği bir gazeteciye dinletmiş” cümleleriyle de bendenizi şahit olarak işaret etmiş. Bu yüzden de ben yazıdayken memleket yana yakıla beni arıyormuş.

‘BEN ZEZGİN BARAN KORKMAZ’
“Birkaç kişiye cevap verdim ama konu o kadar skandal bir konu ki… Öyle tek tek cevap vermekle filan bitmez. Ben ne biliyorsam anlatayım istedim. Cumartesi öğleden sonraydı. Akşam saatleri… Facetime’dan, 41 kodu ile başlayan bilmediğim bir numara. Açtım…
“Ablacığım selamlar. Ben Sezgin Baran Korkmaz… O kadar yakın olduğum gazeteci arkadaşıma rağmen onların bana vebalı gibi muamele göstermesine rağmen senin çıkıp; ’Evet tanıyorum kardeşim! Çok da severdim!’ demen büyük yürek! Sağ olasın” diye başladı söze…”

‘İDDİALAR AĞIR’
“Önce nerede olduğunu filan söyledi ve sonra da benim sorularım üzerine yaşadıklarını tek tek anlattı. Tabii ki Sedat Peker’in bir videosunda gündeme getirdiği otelinde beleş kalan, aylık paraya boğduğu gazeteciler ve Habertürk Grubu bünyesinde çalışan Veyis Ateş ile ilgili iddiaları da tek tek sordum. Bir sürü gazeteci ile ilgili bir sürü şey anlattı ve sonunda da; “Veyis Ateş beni alenen tehdit etti ablacığım ve bunun da kaydı var” dedi.”

‘TELEFON KAYDI VAR’
“Korkunçtu anlattıkları ve duymuştum da zaten ama sonuçta bunlar bir söylentiydi… İnanmam için bizzat duymam ya da şahit olmam gerekiyordu. ”Dinlemek istiyorum o kaydı. Yollar mısın bana” dedim. “Yollayamam ama yakında yayınlayacağım zaten. Yazmayacağına söz verirsen sadece o kısmını sana dinletirim” dedi.

‘KAMUOYUNA DUYURDUM’
“Kaydı dinledikten sonra tekrar sordum… “Bu rezalet, skandal bir olay. İzin ver yazayım” dedim… “Hayır ben yayınlayacağım. Ondan evvel böyle bir şey yapmamanı rica ediyorum” dedi. Telefonu kapatır kapatmaz derhal Habertürk yönetimini aradım. Duyduklarımı bire bir paylaştım kendileri ile. Ama yine de dayanamayıp üstü örtülü olsa da 10 milyon Euro şantajı ima eden bir tweet attım. Ki o tweet'im de çok yerde haberleştirildi!

‘BEN HALLEDERİM’
“Gelelim şimdi dinlediğim kayıtta Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz arasında geçen diyaloğa… Kim kimi aramış anlamadım çünkü dinlediğim kısım başı değildi. Ancak şunu duydum…


Veyis Ateş diyor ki özetle; “Biliyorum canın çok acıyor. Her tarafı yakıp yıkmak istiyorsun. Çıkıp her yere konuşmak istiyorsun. Yaşadıklarını anlıyorum. Hak da veriyorum sana. Sen de eşine, ailene çoluğuna, çocuğuna kavuşmak istiyorsun… Hiçbir şey olmamış gibi ülkene dönmek istiyorsun… Ankara’dayım… Az önce senin görüşmeni yaptım. Şunu anladım ki seninle uğraşan bir klik ve lobi var ama bu arkadaşlarla işi tersine çevirmek mümkün…”

’10 MİLYON EURO’
“Bunun üzerine SBK diyor ki; ”Abi ben hukuken zaten haklıyım ama yine de sen söyle nasıl olacak?”
Veyis Ateş şöyle cevap veriyor; “Önce senin samimiyetini göstermeni bekliyorlar…”
SBK ise; “Nasıl göstereceğim abi?”
Veyis; “Talep ettikleri meblağı yollayacaksın“ diyor.
SBK da; “Abi diyelim yolladım 10 milyon Euro… Peki ya sonra bu insanlara ulaşamazsak… Ne olacak o zaman?” diye soruyor…
Veyis de diyor ki o zaman:“Hiç merak etme… Ben her iki tarafın da hakemi ve kefiliyim. Para, iş bitene kadar bende duracak!”

‘KAMUOYUNA AÇIKLAYIN’
“Hülasa…
Benim dinlediğim kısım kelimesi kelimesine olmasa da bu kadar… Şimdi iki çağrım var:
Birincisi Sezgin Baran Korkmaz'a; “Suçsuzsan ve dürüstsen… Cesur davran ve bana dinlettiğin kaydı ya kamuoyuyla paylaş ya da Cumhuriyet Başsavcılığı’na avukatın vasıtasıyla ilet… Sonra da memlekete gelip, yargı önünde kendi açıklamalarını, savunmalarını yap ve aklan! Ki bence sana bu yakışır…

İkinci çağrım ise Veyis Ateş'e:
Veyis… Kamuoyu önüne çıkan bir televizyoncu olarak bu vahim iddiaları suskunlukla geçiştiremezsin ve zamana bırakıp unutturamazsın! Bu kayıtta geçen konuşmalar hakkında açıklaman nedir? Ya çık açıklamanı yap, yapamıyorsan da o halde bu mesleği ona değer veren insanlardan özür dileyerek hemen bırak!”

Kaynak: Ajanslar/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ