FOX TV Ana Haber eski sunucusu Fatih Portakal, Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal'ın görevden alınması ve İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılması kararlarına 'Gerçekten ağlamak istiyorum artık…' diyerek tepki gösterdi.

“GERÇEKTEN AĞLAMAK İSTİYORUM”
Kararların Tek bir kişinin tek bir imzasıyla alınmasına dikkat çeken Portakal tweetinde; "Merkez bankası başkanı sabaha karşı tek bir kararname ile görevden alınıyor. #İstanbulSözleşmesi tek bir kararname ile yine sabaha karşı feshediliyor. Tek bir kişi tek bir imza. Bu kadar. Gerçekten ağlamak istiyorum artık…” ifadelerini kullandı.

"2. BERAT ALBAYRAK VAKASI UMARIM YAŞANMAZ"
Görevden alınan Naci Ağbal’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkürünü de değerlendiren Portakal mesajında; "Naci bey görevden alınırken şükranlarını sunuyor! Ya sitem var ya da “2 arada 1 derede kalıyordum” demek isteyip “kurtardın beni” diyor. Üstü kapalı mutlululuk gibi. Yeni başkana gelince CB’nın sözünden çıkmayacağı kesin. 2. Berat Albayrak vakası umarim yaşanmaz.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ