Ana Sayfa
25 Temmuz 2021 ( 392 izlenme )

Prof Ceyhan 'Böyle Olursa Yok Sayılır'

Prof. Mehmet Ceyhan iki doz Sinovac aşısı yapılmış bir kişinin koronaya yakalanması halinde nasıl bir aşılama yapılmalı sorusuna yanıt verdi.

‘AŞILAR YOK SAYILIR’
Sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Ceyhan; "İki doz Sinovac aşısı yapılmış bir kişi aşıdan 1 ay sonra Covid geçiriyor. Sonraki aşılama nasıl olmalı?" sorusuna " Hastalığa yakalanması, yapılan aşıların etkisiz olduğunu gösterir ve aşılar yok sayılır. Hastalıktan uygun bir süre sonra 2 doz aşı yapılır." diye cevap verdi.

‘DURUM AĞIRLAŞIYOR
Öte yanda Sağlık Bakanlığı, Kovid-19 bilgilendirme Platformu üzerinden 25 Temmuz 2021 tarihli korona virüs vaka tablosunu açıkladı. Tabloya göre son 24 saatte 14 bin 230 yeni vaka tespit edildi, 55 kişi de korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

VAKALAR HIZLA ARTIYOR BAKAN KOCA ‘TEDBİRLİ OLUN’ DEDİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da, korona virüs vaka sayılarındaki artışa ilişkin yaptığı açıklamada, "Tedbirli olmaz ve aşı olmazsak salgını durdurmak çok uzun sürebilir. Ödediğimiz bedelleri, kaybettiğimiz sevdiklerimizi düşünün ve aşınızı olun." ifadelerini kullandı.

PROF SALTIK 'UYANIN'
Koronavriüs ile ilgili, Prof. Dr. Ahmet Saltık, sosyal medya hesabından uyarıda bulunarak, kısıtlama çağrısı yaptı. Saltık, “Derhal kısıtlara başlayın, bu yangın büyür ve söndüremezsiniz” diyerek hükümeti uyardı.

‘RİSK ÇOK BÜYÜK UYANIN’
İkinci ve üçüncü dalga için de çok uyardıklarını kaydeden Saltık, “Masum insanlar ölmesin; salgını bilimsel-insani yönetin; ticari-politik-alaturka değil; RİSK ÇOK BÜYÜK, UYANIN” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.sarizeybektv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ