Ana Sayfa
01 Mart 2018 ( 2818 izlenme )

PUTİN'DEN GÜNDEME BOMBA GİBİ DÜŞEN AÇIKLAMA!

Rusya Devlet Başkanı bugün açıklamalarda bulundu ve Moskova'nın korkutucu planlarını ortaya çıkardı. Putin, kıtalararası balistik bir füze geliştirdiklerini duyurdu. Putin'in son dakika açıklamasına göre; Rusya su altında çalışacak ve nükleer başlık taşıyacak insansız araçlar üzerinde çalışmalarına da devam ediyor.

ABD Kuzey Kore hattında büyük bir gerilime sebep olan kıtalararası balistik füze denemeleri devam ederken Rusya’dan korkutucu bir açıklama geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, bugün yaptığı açıklamada Rusya’nın yeni bir kıtalararası balistik füze geliştirdiğini duyurdu.


Putin, bu yeni kıtalararası balistik füzenin, füzesavar sistemler tarafından engellenmesinin zor olduğunu söylerken, “Yeni füzeler Dünya’nın neredeyse her noktasına ulaşabilir. Nükleer başlıklı füzenin ilk denemesi 2017 yılının sonlarında yapıldı. Rusya, cruise füzelerle taşınabilecek ufak nükleer silah başlıklarını geliştirmeye devam ediyor” ifadesini kullandı.

Öte yandan Putin, yeni savaş başlığının füzesavar sistemler tarafından tespit edilip imha edilmesinin zor olduğunu söylerken, “Rusya su altında çalışacak ve nükleer başlık taşıyacak insansız araçlar üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Yeni süpersonik silahlar, füzesavar sistemler tarafından tespit edilemeyecek” dedi.

2017 yılının yaz aylarında ciddi bir gerilime sebep olan Kuzey Kore’nin kıtalararası balistik füze denemesi, dünya üzerinde korku yaratmış ve Kim Jong Un’un tehditleri WashingtonPyongyang hattında tansiyonun yükselmesine sebep olmuştu. Bugün açıklamalarda bulunan Putin, başka hiçbir ülkenin Rusya’nın füzelerine yakın teknolojide bir füzesi bulunmadığını da aktardı.

Putin ayrıca, Rus ordusunun “dünya barışını korumak için” geliştirildiğini iddia ederken, “başka bir ülkeye saldırmak gibi bir niyetimiz yok” ifadelerini de kullandı.

kaynak:sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ