Ana Sayfa
07 Aralık 2016 ( 265 izlenme )

PYD, ANTİTANK FÜZE DEPOSUNU ELE GEÇİRDİ!

Bu işte bir yanlışlık var...
PYD DURMUYOR


  PYD öncülüğündeki güçler, AzezCerablus hattında ilerlemek için operasyon hazırlığı yapıyor.
 
 PYD'nin hedefi, ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının çevresini bombaladığı Münbiç'i ele geçirmek. Münbiç, Türkiye sınırındaki Cerablus'a yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunuyor.
 
PYD'nin silahlı kolu YPG öncülüğündeki güçler, Fırat nehrinin batısında DAEŞ kontrolündeki Cerablus'a doğru ilerlemek için uzun süredir planladığı "Münbiç operasyonu"na hazırlanıyor.
 
Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, YPG yakın zamanda " Büyük Münbiç Operasyonu" ismini verdiği saldırılara başlayacak. Münbiç, Türkiye sınırındaki Cerablus'a yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunuyor.
 
Kaynaklar, dün gece boyunca ABD öncülüğündeki koalisyon uçaklarının Fırat nehri üzerindeki Tişrin Barajı ve çevresini, Halep'in Ebu Kalkal beldesi ile Cerablus ilçesinin güneyinde YPGIŞİD cephe hatlarını yoğun şekilde bombaladığını bildirdi.
 
Yerel kaynaklar ayrıca, YPG'nin Fırat'ın doğu kıyısında yer alan Sırrin beldesinde IŞİD'e ait 5 depodaki mühimmata el koyduğunu, bunlar içerisinde tanklara karşı kullanılan condord füzelerinin bulunduğunu söyledi.
 
YPG güçleri, koalisyonun hava desteğiyle Ocak 2015'te Türkiye sınırı boyunca Kobani'yi (Ayn elArab) ele geçirmiş, Mayıs'ta da Tel Abyad'ı IŞİD'den almıştı. Böylece ülkenin kuzeyinde birbirinden kopuk olan Haseke ve Kobani bölgelerini birleştiren YPG, bir sonraki hedefine yoğunlaşmıştı.
 
 YPG'nin sonraki hedefi, Fırat'ın batısında CerablusAzez hattında ilerleyerek, Kobani ve Afrin'i birleştirmek.
 
 
İngilliz The Times gazetesi, önceki gün ABD'nin "Münbiç cebi" olarak adlandırdığı Türkiye sınırı ile Münbiç arasında kala bölgeye IŞİD'i çıkararak, PYD'ye bağlı güçlerin yerleştirilmesini istediğini yazmıştı(CnnTürk).
 
Haber işte böyle…
 
Türkiye’nin “terör örgütü” dediği ama ABD’nin buna yanaşmayıp aksine desteklediği PKK’nın kolu PYD Fırat’ın batısını da ele geçirmek için hazırlıklarını yapıyor ve arkasında hem ABD hem Rus desteği var.
 
Türkiye’nin izlediği siyaset ne PKK’yı ne de PYD’yi durdurabiliyor. Ve hükümetin ilk gündem maddesi anayasabaşkanlık referandumu üzerinde yoğunlaşmış durumda.
 
İşin garibi ise şu; PKK’nın siyasi uzantısı HDP özerk yönetim istiyor(yerel yönetimler eliyle) ve mevcut anayasal sistemde özerkliğin olabilmesi için bu anayasanın değiştirilmesi ve başkanlık sistemine geçilmesi gerekiyor.
 
İşte tam bu noktada; AKPHDP siyaseti buluşuyor!
 
İşin daha da garibi yine bu noktada, ABD’nin BOP projesi, Rusya’nın Stalin projesi, AB’nin Bizans projesi ve İsrail’in Büyük İsrail projesi de buluşuyor.
 
O halde Türkiye’de mevcut siyaset kime hizmet ediyor, sorusunu artık sormak gerekiyor…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ