Ana Sayfa
08 Eylül 2021 ( 8892 izlenme )

Selvi 'Saftan Çıktı'

Ekonomik krizin ulaştığı boyut yandaş medyayı bile “her şey güllük gülistanlık” yazamaz hale getirdi. İktidara yakın gazete köşelerinde bir süredir “hayat pahalılığı” vurgusu öne çıkıyor. Gidişattan yakınanlar kervanına son olarak Hürriyet’in AKP’li yazarı Abdülkadir Selvi de katıldı.

‘HAYAT PAHALI, UZUN VADELİ MESAJLAR BOŞA’
Selvi, bugünkü köşesinde “yakıcı” diye nitelendirdiği ekonomik sorunlara dikkat çekti ve Erdoğan’ın uzun vadeye dair verdiği olumlu mesajların halkı etkilemediğini bildirdi. “Halk günlük yaşar. Okulların da açılmasıyla birlikte hayat pahalılığı en önemli sorun haline geldi. Yakıcı bir soruna dönüştü” diyen Selvi, “AK Parti’nin çözmesi gereken en önemli sorun hayat pahalılığı. Hatta Afgan mültecilerden bile daha öncelikli bir sorun” ifadelerini kullandı. Abdülkadir Selvi’nin yazısının konuyla ilgili kısmı şöyle:

‘ACİL TEDBİRLER ALINMASI LAZIM’
“… Ancak halk günlük yaşar. Okulların da açılmasıyla birlikte hayat pahalılığı en önemli sorun haline geldi. Yakıcı bir soruna dönüştü. AK Parti’nin rakibi ne CHP ne de İYİ Parti. AK Parti’nin en büyük rakibi, “Ekonomi Partisi”, o nedenle AK Parti’nin çözmesi gereken en önemli sorun hayat pahalılığı. Hatta Afgan mültecilerden bile daha öncelikli bir sorun. Bunun için acil olarak yapılması gerekenler var. Piyasaları manipüle edenlere karşı ilgili bakanlıkların devreye girmesi gerekiyor. Hem de acil olarak. Çünkü öncelikli olarak piyasaların ateşinin düşürülmesine ihtiyaç var.”

‘SEÇİMLERE GİDERKEN EN ACİL SORUN EKONOMİ’
“Uzun vadede ise ekonomideki büyüme devam ettiği müddetçe önümüzdeki yıl vatandaşımızın daha da rahatlamasını sağlayacak ek tedbirler devreye sokulabilir. Bence 2023’e giderken en acil sorun bu. Seçimlere giderken AK Parti, muhalefeti değil, ekonomi partisini dikkate almalı.”

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ