Ana Sayfa
28 Eylül 2021 ( 3811 izlenme )

Son İki Kişi 'Ben ve Erdoğan'

Mert Taşçılar Oda TV'deki yayımlanan yazısında Melih Gökçek hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

ERDOĞAN’A GÖZDAĞI ‘SEN DE GİDERSİN’
Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek'in "Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim" şeklindeki açıklamasını değerlendiren Taşçılar, "Aslında bu sözlerin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üstü kapalı bir tehdit ve gözdağı var. Bilinçli olarak söylenen bu sözlerle Gökçek Külliye’ye 'Ben gidersem Erdoğan da gider' mesajını iletti." dedi. Taşçılar'ın yazısı şöyle:

‘SAYISIZ İDDİALAR VAR’
“Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin, başkanlığı döneminde FETÖ’ye imar konusunda rant sağladığı yönündeki sayısız iddiaların ardından başlatılan soruşturma kapsamında savcıya ifade verdi. Ankara’daki gazeteciler bu durumun bir kırılma olduğunu farkında. Fakat süreç kaplumbağa hızıyla ilerliyor.”

‘SORGU SONUNDA İŞLER DEĞİŞTİ’
Öte yandan Gökçek’in ifade vermesinin ardından yaptığı açıklamalarının satır araları kimsenin dikkatini çekmedi. Yaklaşık 2 saat savcıya ifade veren Gökçek, çıkışta yaptığı açıklamada hakkında çok sayıda şikayet olduğunu söyledi. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden farklı kişilerin suç duyurusunda bulunduğunu belirten Gökçek, çıkışta gazetecilere şunları aktardı:

‘SON İKİ KİŞİ KALSA ERDOĞAN VE BEN’
“Türkiye’de özellikle FETÖ’cülükle suçlanacak olan son iki kişiden biriyim. Birincisi Sayın Cumhurbaşkanım ikincisi de ben. Ellerinde imkan olsa beni bir kaşık suda boğarlar. Bütün mesele 17/25 Aralık öncesine götürebilir miyiz götüremez miyiz? Bunun gayreti, yaptıkları iş bu. Suç uydurmuşlar, yalan iftira ama hepsine cevap verdim.”

‘İŞ 17/25 ÖNCESİNE SARKARSA İŞ DEĞİŞİR’
“İşin özetini söylüyorum, 'Acaba Melih Gökçek hakkında suç duyurusunda bulunur da 17/25 Aralık öncesine Sayın Tayyip Erdoğan'a işi sarkıtabilir miyiz' olayın altına yatan asıl amaç bu.”

“BEN GİDERSEM ERDOĞAN DA GİDER” MESAJI
Odatv’nin Gökçek’in yakın çevresinden edindiği bilgilere göre aslında bu sözlerin altında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a üstü kapalı bir tehdit ve gözdağı var. Bilinçli olarak söylenen bu sözlerle Gökçek Külliye’ye “Ben gidersem Erdoğan da gider” mesajını iletti. FETÖ’ye yardımları sırasında birçok faaliyetinden Cumhurbaşkanının da haberinin olduğunu aktaran Gökçek, sorumlu mülki amiri olarak Erdoğan’ı gördüğünün mesajını açıkça aktardı.


ŞİMDİ NE OLACAK
Gökçek’in sözlerinin ardından Külliye kaynakları ise yorum yapmaktan kaçınarak Cumhurbaşkanının ABD’den dönmesinin ardından Ankara’ya geçmesinin beklendiği belirtildi. Erdoğan ABD dönüşü hafta sonunu İstanbul’da torunlarıyla birlikte geçirmişti. Şimdi Ankara’da Gökçek’in bu “tehdidinin” ardından hangi adımın atılacağı merakla bekleniyor.

Kaynak: Ajanslar/ Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ