Metropoll Araştırma, "Türkiye'nin Nabzı - Ayın 5 Rakamı" sonuçlarını paylaştı. Araştırmaya göre Millet İttifakı’na yakın olanlar 48.3, Cumhur İttifakı’na yakın olanlar 39.6 puanda.

MİLLET İTTİFAKI SEÇMENE DAHA YAKIN, ARADA 8.7 PUAN FARK VAR
Metropoll Araştırma Şirketi'nin yaptığı "Hangi ittifaka daha yakınsınız" sorusuna seçmenlerin yüzde 48.3'ü CHP ve İYİ Parti'nin bulunduğu Millet İttifakı derken, AKP ve MHP'nin bulunduğu Cumhur İttifakına seçmenlerin yüzde 39.6 "daha yakınız" dedi. Metropoll'un araştırmasında Millet İttifakı’na yakın olanlar 48.3, Cumhur İttifakı’na yakın olanlar 39.6 puanda. Araştırmaya göre, muhalefet, iktidar karşısında 8.7 puan farkla önde.

ARALIK AYI ANKETİNDE MANSUR YAVAŞ ERDOĞAN’I 3.2 PUAN GEÇTİ
Metropoll'ün 2020 yılının aralık ayına ilişkin "Türkiye'nin Nabzı" başlıklı araştırması tamamlandı. Olası Cumhurbaşkanlığı seçiminde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın yarışması halinde Erdoğan yüzde 40.7 oy alırken, Yavaş'ın oyu ise yüzde 43.9.

ARALIK AYINDA AKP+MHP YÜZDE 38.7 ÇIKTI
Aralık ayına ilişkin "Türkiye'nin Nabzı" başlıklı araştırmaya göre bu pazar günü seçim yapılsa halkın oy tercihleri şöyle şekillenecek: “AK Parti: Yüzde 30.6. CHP: Yüzde 20. İYİ Parti: Yüzde 8.9. HDP: Yüzde 8.7. MHP: Yüzde 6. DEVA: Yüzde 1.7. Gelecek: 1.3. Kararsızlar ve protestocuların oranı ise yüzde 21.3'e ulaşıyor. MHP'de ciddi bir oy kaybı var. 2018'de MHP'ye mühür vuran seçmenlerin yüzde 50'si bugün başka partilere oy vereceğini söylüyor.”

Kaynak: Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ