1621 izlenme 07 Mart 2018
KARAMOLLAOĞLU: HAKLARINDA KANIT OLMAYANLAR İNSANLAR İŞTEN ATILIYOR"

KARAMOLLAOĞLU: "OHAL İNSANLARIMIZI OLUMSUZ ETKİLİYOR"

Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, katıldığı bir televizyon programında hükümetin OHAL uygulamalarını değerlendirdi. "Haklarında hiçbir kanıt olmayan insanların işten atıldığını söyleyen Karamollaoğlu, "böyle bir şey kabul edilemez" dedi.

İttifakla ilgili 3 maddenin altını çizen Karamollaoğlu;

“KUTUPLAŞTIRICI ÜSLUP TERK EDİLMELİ”


“Bizim ittifak konusunda belirlediğimiz bir metot var. Biz siyasette bir takım ilkeler üzerinden hareket edilmesi gerektiğine inanıyoruz. 3 noktayı ben ısrarla vurguluyorum. Birincisi siyaset üslubu. Biz siyaset üslubunun kamplaştırıcı, kutuplaştırıcı değil kucaklayıcı olması gerektiğine inanıyoruz. Bu olmazsa olmazımız.”

“KUVVETLER AYRILIĞI GERİ GELMELİ”

“ İkincisi yönetim anlayışımız. Biz yönetim anlayışında kuvvetler ayrılığı ilkesinin belirlenmesini istiyoruz. Bir kişiye yetkiyi vereceksiniz ve o denetlenemez olacak. Peki vatandaşın geri kalanını kim kucaklayacak? Onun için mutlaka kuvvetler ayrılığı olmak zorunda.”

“YARGI BAĞIMSIZ OLMALI”


“ Adaletin tarafı olmaz. Adalet tam manasıyla sağlanmalı. Sonra yolsuzluk ve israf ile mücadele edilmeli. Bizim yatırıma gidecek paramız yok. Sürekli biz açık veriyoruz. Havuz sistemi, getirdiler. Havuza girecek para kalmamış havuz sistemi kuruyorsunuz. Ekonomiyi israf üzerine oturtursanız problemleri çözemezsiniz. Geleceğimizi ipotek altına alıyoruz” ifadesini kullandı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Meclis grubunda isim vermeden Saadet Partisi’ni hedef almış ve "Bu çatının altında olmasını arzu ettiğimiz partiler, eğer kendilerine başka bir yol veya yol arkadaşı seçiyorlarsa onlara da ‘Güle güle’ demekten başka elimizden bir şey gelmez. Biz iyi niyetimizi, samimiyetimizi hatta ısrarımızı defaat ile ortaya koyduk" demişti.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ