Ana Sayfa
01 Nisan 2020 ( 212 izlenme )

Tablo Kara 'Herkes Hazırlıklı Olsun'

Başkan Trump’ın Beyaz Saray’da Corona virüsü salgınıyla mücadele için oluşturulan ekiple birlikte düzenlediği basın toplantısı tam 2 saat 10 dakika sürdü.

‘ÖLÜM KALIM MESELESİ’
Corona salgınıyla mücadele kapsamındaki önlemleri 30 Nisan’a kadar uzatan ABD Başkanı Donald Trump kamuoyuna, “Bu bir ölüm kalım meselesi” sözleriyle seslendi. Önümüzdeki 23 haftanın çok sancılı olacağı mesajını veren Trump, ABD’de alınan tedbirlere rağmen virüs yüzünden en az 100 bin kişinin hayatını kaybedebileceğini belirtti.

‘HERKES ZOR GÜNLERE HAZIRLIKLI OLSUN’
ABD halkının önümüzdeki 30 gün boyunca yürürlükte kalacak önlemleri uygulamasının hayati önem taşıdığını vurgulayan Trump, “Bu bir ölüm kalım meselesi” ifadesini kullandı. Önümüzdeki 23 haftalık sürecin çok zor ve sancılı olacağını basın toplantısı sırasında birkaç kez vurgulayan Başkan Trump, ABD halkının buna hazırlıklı olması gerektiğini, tünelin ucundaki ışığın ondan sonra görüleceğini ancak o zamana kadar önlemlerin hassasiyetle uygulanması gerektiğinin altını çizdi.

‘BİNLERCE İNSANI KAYBEDECEĞİZ’
“Ulus olarak daha önce hiç olmadığı kadar büyük bir sınavdan geçtiklerini” söyleyen Trump, “Herkesin önümüzdeki zor günlere hazırlıklı olmasını istiyorum. Ülke olarak yaşadığımız en zor 2 3 haftalık süreçten biri olacak. Binlerce insanı kaybedeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“ABD’DE 100 BİN240 BİN CAN KAYBI” TAHMİNİ
Beyaz Saray’ın Corona salgınıyla mücadele koordinatörlüğünü yürüten Doktor Deborah Birx, basın mensuplarına salgınla ilgili modellemelere dayanarak hazırlanan bazı grafik ve tablolar göstererek, beklentiler ve tahminlere değindi. Birx’ün gösterdiği grafiklerden birinin, ABD’de virüs yüzünden yaşanan can kayıplarının önümüzdeki aylarda 100.000 240.000 arasında bir sayıya ulaşabileceğini göstermesi dikkat çekti.

Kaynak: VOA

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ