Ana Sayfa
22 Mart 2018 ( 10529 izlenme )

TANTAN'DAN KRİTİK AÇIKLAMA!

TANTAN: "ÖSO SIKINTILI"

Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin Tantan, ABD ve Rusya'nın Menbiç'te bir özerk yapı kurulması konusunda anlaşmış gibi gözüktüğünü söyledi.

"O SİLAHLARI BIRAKTIRAN ABD"

Koalisyon güçlerinin hepsinin Türkiye'nin operasyonlarından haberdar olduğunu, Afrin'deki silahların ABD'liler tarafından bıraktırıldığını belirten Tantan, "Amaç bu silahların TSK'nın eline geçmesi.  Bu bir proje. Bunu daha önce ayarladılar" dedi. 

Afrin ve bölgede kurulacak yeni yönetim yapısında aşiretler arasında bir kavganın çıkmasının muhtemel olduğunu da ifade eden Tantan, şöyle devam etti:

"ÖSO SIKINTILI"

"Afrin yönetiminde oradaki aşiretlerin arasında ve ÖSO'nun içinde büyük anlaşmazlıkların olacağı yönünde sıkıntılar var. Türkiye'nin bir süre orada kalmasına izin veriliyor ancak bu uzun süreli olmayacak."

"ASIL SORUN FIRAT'IN DOĞUSUNDA"

" Türkiye, Fırat'ın doğusundaki özerk yapıyı aşağı yukarı zımnen kabul etmiş oluyor. Uzun vadede, bu coğrafyada emperyal güçler kendi hakimiyet alanlarını genişletmek için her türlü argümanı kullanmak isteyecekler. 

"ÖSO'YU KURAN ABD"

"Türkiye'de de sağlığından, beslenmesinden, eğitimine kadar küresel güçlerin etkisi, egemenliği gözüküyor. Aynı şey bölgede de olacak. ÖSO geçmişte ABD'lilerin de kontrol ettiği yapı. Eğer ABD bunu tamamen ele geçirirse Türkiye o zaman bölgeden dışlanma tehlikesi yaşar. Türkiye'yi fiziksel anlamda kullanıp o bölgeleri zihinsel olarak ele geçirmek isteyebilirler. "

"TÜRKİYE'NİN DIŞLANMA TEHLİKESİ VAR"

"Bunu daha önce Osmanlı Devleti coğrafyasında yaptılar. Türkiye adeta orada bekçi konumuna düşer. Bedensel anlamda bizim gücümüzü kullanır, zihinsel anlamda küresel güçler orada kendi hakimiyetini kurmak için her türlü gücü kullanır. Bu olduğu takdirde Türkiye dışlanmış olur." 

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonu büyük bir disiplin içinde yerleşim yerlerine ve sivil halka zarar vermeden sonuç aldığını söyleyen Tantan, şöyle dedi: 

"EGE'DEKİ ADALARIMIZ NEDEN GÜNDEMDE DEĞİL"

"Burada içimizi yakan konu aynı hassasiyet elimizden alınan Ege adalarında neden gösterilmiyor sorusu. Türkiye Doğu Akdeniz ve Ege havzasındaki haklarını ve çıkarlarını gözetecek milli projeyi süratle devreye sokabilir. Türkiye'nin enerji dağıtım hatları açısından avantajları var. Yeter ki bunu kendi milli çıkarları doğrultusunda kullanabilen iradeyi oraya koyabilecek yapıyı bulsun."

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ