İSRAİL PLANLARI İŞLEMEZ
İsrail Kudüs’ü başkent ilan ediyor ve ABD bunu tanıyor.
İsrail “Tevrat’a bağlıyız” diyor ve vaat edilmiş toprakları işaret ediyor.
Ve İsrail sözüm ona vaat edilmiş olduğunu ileri sürdüğü topraklar içerisinde Türk vatan topraklarını gösteriyor. Bu topraklara sahip olabilmek için de plan yapıyor, proje yapıyor.

“BU PLANLAR TUTMAZ”
İsrail’in Ortadoğu’da Müslüman ülkeleri parçalamak ve kopan parçalardan İsrail’e müttefik devlet kurmak stratejisinin, İsrail’in kısa vadede mevzi zaferler kazanmış olsa dahi, uzun vadede başarıya ulaşma şansı yoktur. Çünkü artık hepimiz, bölgemizde Arap Baharı adıyla yaşanan trajedinin perde arkasında İsrail olduğunu biliyoruz. Ve bu strateji ve trajedi ardında sadece kan ve gözyaşı bırakmıştır; parçalanmış sınırlar, ülkeler, halklar, aşiretler, kabileler, akrabalar ve aileler. Her geçen gün artan bu kan ve acılar, uzun vadede nefrete dönüşecek ve belki de, İsrail’in hedef seçtiği Nil’den Fırat’a kadar uzanan coğrafyada yaşama şansı bile kalmayacaktır.

Dolayısıyla İsrail’in gittiği yol, yol değildir. Çünkü olası bölgesel savaşların okyanus ötesindeki ABD’ye etkisi, en az bu bölgeye olan uzaklığı kadar uzak olacaktır. Ama bu coğrafyada yaşayan İsrail, er ya da geç, ekmekte olduğu savaş, intikam, kin ve nefret tohumlarından gün gelecek nasibini almak durumunda kalacaktır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ