2308 izlenme 16 Şubat 2021
AKP Trabzon kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘ÖRGÜT VE UZANTILARI’
* Birkaç gündür yüreğimiz şehitlerimizin acısı ile buruk. Son olarak silahsız insanları acımasızca infaz edecek kadar alçalan bir terör örgütü ile mücadele ediyoruz. Bu son hadise Türkiye’nin PKK ile mücadele için yürüttüğü harekatların milli güvenliğimizin, vatandaşlarımızın huzuru açısından ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ispatladı. PKK terörüne karşı içeride ve dışarıda samimiyetsiz duruş sergileyen, örgüt ve uzantıları ile işbirliği halinde olan herkesin gerçek yüzünü de tekrar gösterdi.”

‘ŞEHİTLİK YOK OLUŞ DEĞİLDİR’
* PKK’ya PKK diyemeyen, teröre terör diyemeyen, kafalarındaki sinsi oyunları, hain tuzakları gizlemeye çalışan güruhun foyası ortaya döküldü. Şehitlerimizin acısı yüreğimizi yakarken mücadele azmimizi de biliyor, bu böyle biline. Hangi ine girerse girsinler, girdikleri inde bunları bulacak ve orada geberteceğiz. Şehitlerimiz var ama biz biliyoruz ki şehitlik yok oluş değildir. Biz biliyoruz ki Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz onlar diridirler ancak bilemezsiniz. Şu anda bu yolda yürüyenler zaten böyle yürüdüler.”

‘EY BATI NEREDESİN’
* Son olarak iki yüzbaşı bir başçavuş ve aileleri de hepimiz biliyoruz ki Allah yolunda vatan yolunda onlar şehadete yürüdüler. Bir başka ülkenin başına gelse tüm dünyanın ayağa kalkacağı 13 masumun infazı hadisesinde bir kaç cılız ses dışında Türkiye’nin yanında kimseyi göremedik. Ey Batı neredesiniz? Neden sustunuz? Sizde böyle birşey olduğu zaman yaygaralarınızdan geçilmiyor.”

‘HAREKAT GENİŞLEYECEK’
* 15 Temmuz hadisesi oldu sesiniz çıkmadı şimdi bu hadise yine sesiniz çıkmıyor. Yaşadığımız acılar millet olarak bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Bağlarımızı sıkılaştırıyor. Gara hadisesi milletimizi ve devletimizi korumak için sınırlarımızın içerisinde güvenli bir alan oluşturma hedefimizi pekiştirdi. Gara sıkıntılı bir bölgeydi. Gara düştü Allah’ın izniyle iş bitti. Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ