5195 izlenme 16 Şubat 2021
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon'da 'Reis bizi uzaya götür' sloganlarına şiveli konuşarak cevap verdi. Partisinin Trabzon il kongresinde konuşan Erdoğan, sloganların ardından şunları söyledi:

‘KİM KAZANIRSA ONU UZAYA GÖNDERİRİZ’
"Tamam bakaruk. Şunu da söyleyeyim he, bu bir bayan da olabilir, erkek de olabilir. Kim kazanırsa onu uzaya göndeririz"

HAREKAT SİNYALİ
AKP Trabzon kongresinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı önümüzdeki dönemde tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz" ifadelerini kullandı. Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

‘EY BATI NEREDESİN’
* Son olarak iki yüzbaşı bir başçavuş ve aileleri de hepimiz biliyoruz ki Allah yolunda vatan yolunda onlar şehadete yürüdüler. Bir başka ülkenin başına gelse tüm dünyanın ayağa kalkacağı 13 masumun infazı hadisesinde bir kaç cılız ses dışında Türkiye’nin yanında kimseyi göremedik. Ey Batı neredesiniz? Neden sustunuz? Sizde böyle birşey olduğu zaman yaygaralarınızdan geçilmiyor.”

‘HAREKAT GENİŞLEYECEK’
* 15 Temmuz hadisesi oldu sesiniz çıkmadı şimdi bu hadise yine sesiniz çıkmıyor. Yaşadığımız acılar millet olarak bizi birbirimize daha da yakınlaştırıyor. Bağlarımızı sıkılaştırıyor. Gara hadisesi milletimizi ve devletimizi korumak için sınırlarımızın içerisinde güvenli bir alan oluşturma hedefimizi pekiştirdi. Gara sıkıntılı bir bölgeydi. Gara düştü Allah’ın izniyle iş bitti. Bir süredir önemli mesafe aldığımız harekatlarımızı tehditlerin hâlâ yoğun olduğu bölgelere doğru genişleteceğiz.”

Kaynak: Sözcü/ gerçekgundem

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ