İYİ Parti İzmir milletvekili ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Dervişoğlu'nun yaptığı paylaşımın, MHP'li Semih Yalçın'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldığı sözlerin ardından yapılması dikkat çekti. Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

‘ÇAMURUNDA BOĞULSUN HAİN MÜPTEZEL’
"Hayatı defo dolu iğneli fıçıların, çocuklara neler yaptıklarını iyi bildiğimden, kadınlara yönelik ahlaksızlıklarını kaale bile almıyorum. Çamurunda boğulsun hain müptezel!.."

NELER YAŞANDI

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e ilişkin üslup eleştirisinde bulundu. Yalçın, "Uyandırılmak istenince fazlasıyla agresif ve haşin bir tutum takınmaktadır" dedi.

‘EVDEN KAÇAN KIZ TİPİ’
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i, "Akşener kelebek rüyasından ve evden kaçan kız triplerinden uyandığında görecektir ki MHP, Türkiye gerçeklerinin tam merkezindedir. MHP; ekonomiden dış politikaya, hukuktan millî güvenliğe, adaletten toplumsal barışa kadar Türkiye’nin mevcut sorunlarına çözüm üretmek için gece gündüz çalışan bir partidir" sözleriyle eleştirdi.

'FOSFORLU CEVRİYELİK’
Akşener'i 'İYİ Parti Müdiresi' olarak nitelendiren Yalçın, "Sırf politika kavgasında üste çıkmak ve ön almak için İYİ Parti Müdiresinin diline doladığı kelimelere ve takındığı mağrur üsluba bir bakın; ne ağzına, ne de kalıbına yakışmaktadır. İP Müdiresi, 'Fosforlu Cevriye'lik taslayan banal bir dille MHP için 'tatava' yapmaktan bahsederken; aslında politikada ne kadar yavan, ham, oturmamış, tatavacı ve olgunlaşmamış bir figür olduğunu ispatlamaktadır" dedi. Yalçın’ın açıklaması özetle şöyle;

‘BIÇKIN VE KÜSTAHÇA ÜSLUP’
İP Müdiresinin TBMM kürsüsünden kullandığı bıçkın ve küstah üsluba bakılınca, siyasi liderlik lisanıyla argo sokak ağzını birbirine karıştırdığı görülmektedir. İP Müdiresi’nin politika serüveni boyunca özellikle MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli ve partimiz aleyhinde takındığı tutum, kibirli salyangozun hikâyesine benzemektedir. Hikâyeye göre; kabuğunu beğenmeyen ve uçarı bir kelebek olmaya özenen salyangoz, şiddetli bir yağmura yakalanınca kurtuluşu kabuğuna sığınmakta bulur. Anlar ki kabuğu kendi varlığı için çok değerlidir.

‘AKŞENER, BABA EVİNDEN KAÇAN HAYIRSIZ, UÇARI KIZ GİBİ’
Akşener, baba evinden kaçan hayırsız ve uçarı kız gibi oradan oraya hoplamakta, olmadık çılgınlıklara tevessül etmektedir. Oysa pek açık görülmektedir ki Sayın Akşener yanlış yoldadır ve zarardadır. Kendisine kargadan kılavuzlar, uğrulardan yoldaşlar seçtiği için siyasetin bataklık tarafına her geçen gün daha çok saplanmaktadır.”

‘BİZ SORUNLARI ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ’
“İP Müdiresi Meral Akşener kelebek rüyasından ve evden kaçan kız triplerinden uyandığında görecektir ki MHP, Türkiye gerçeklerinin tam merkezindedir. MHP; ekonomiden dış politikaya, hukuktan millî güvenliğe, adaletten toplumsal barışa kadar Türkiye’nin mevcut sorunlarına çözüm üretmek için gece gündüz çalışan bir partidir."

DERVİŞOĞLU PAYLAŞIMI
Yalçın'ın açıklaması İYİ Parti'de çok sert tepkilere neden olurken, İYİ Parti İzmir milletvekili ve Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden çok konuşulacak bir paylaşım yaptı. Dervişoğlu'nun yaptığı paylaşımın, MHP'li Semih Yalçın'ın İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef aldığı sözlerin ardından yapılması dikkat çekti. Müsavat Dervişoğlu, sosyal medya hesabından şunları söyledi:

‘ÇAMURUNDA BOĞULSUN HAİN MÜPTEZEL’
"Hayatı defo dolu iğneli fıçıların, çocuklara neler yaptıklarını iyi bildiğimden, kadınlara yönelik ahlaksızlıklarını kaale bile almıyorum. Çamurunda boğulsun hain müptezel!.."

Kaynak: Ajanslar/ KRT Tv

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ