Ana Sayfa
15 Aralık 2017 ( 80696 izlenme )

UĞUR DÜNDAR AÇIKLADI... KARARGAH DUMAN, ANKARA DUMAN!..

15 TEMMUZ DAVASINDA ŞOK RAPOR


Sözcü Gazetesi yazarı Uğur Dündar, ‘15 Temmuz'da Ömer Halis Demir tarafından öldürülen darbeci Semih Terzi'nin, FETÖ'cü olduğunu bilinmesine rağmen adım adım terfi ettirildiğini’ açıkladı.

Cezaevinde yaşamını yitiren emekli asker ve MİT Daire Başkanı Kaşif Kozinoğlu’nun Terzi hakkında "Bağlantıları nedeniyle TSK'da barındırılmayıp, derhal ihraç edilmeli" şeklinde uyarı olmasına rağmen generalliğe kadar yükselen Terzi'nin terfi hikayesini Uğur Dündar yazdı.

Dündar, FETÖ kumpasıyla Silivri Cezaevi'nde yaşamını yitiren Kaşif Kozinoğlu'nun Semih Terzi için uyarıda bulunduğunu aktardı. Dündar, uyarının sümen altı edildiğini ifade etti.

Uğur Dündar'ın "Bu yazıyı okurken 'Olmaz bu kadar' diyeceksiniz!.." başlıklı yazısı şöyle:

“KAŞİF KOZİNOĞLU ADAY SEÇMİŞTİ AMA…

“Yıl 1991… Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda görevli iki bordo bereli üsteğmen, yeni mezun olan teğmenler arasından, birliklerine katılacak iki adayı seçmek üzere Eğirdir Komando Okulu'na gidiyorlar. Üsteğmenlerden biri, daha sonra Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) geçip, başarılı görevler yaptıktan sonra FETÖ kumpasıyla atıldığı Silivri Zindanı'nda hayatını kaybedecek olan efsanevi istihbaratçı Kaşif Kozinoğlu'dur. 

Üsteğmen Kozinoğlu ve görev arkadaşı, 10 günlük bir çalışma sonucunda komando kursuna katılan yaklaşık 400 teğmen içinden en başarılı buldukları iki adayı belirliyorlar."

“SEÇİLEN ADAYLARIN YERİNE BAŞKA SUBAYLAR GÖNDERİLDİ”

Ancak Ankara'ya döndüklerinden kısa bir süre sonra, ilginç bir sürprizle karşılaşıyorlar!.. Çünkü kendilerinin seçtikleri adaylar yerine, iki başka teğmenin gönderildiğini öğreniyorlar! İlk şaşkınlığı atlattıktan sonra, torpilli teğmenlere sağlanan bu ayrıcalığın nereden kaynaklandığını öğrenmek amacıyla haklarında istihbarat çalışması başlatıyorlar.”

“GÖNDERİLEN ADAYLARIN FETÖ BAĞLANTISI ORTAYA ÇIKIYOR”


“Araştırma sonucunda bunlardan birinin, o zamanki adıyla Fetullah Gülen Cemaati ile bağlantılı olduğunu tespit ediyorlar. Bunun üzerine oturup rapor yazıyorlar. Bilgi kaynağım olan üsteğmen bu kişi için ‘Takip ve kontrol edilmesi gerekir, müstakil görev yapamaz’ diyor, Kaşif Kozinoğlu ise daha sert bir ifade kullanıyor: ‘Bağlantıları nedeniyle TSK'da barındırılmayıp, derhal ihraç edilmeli!..’”

“RAPOR SÜMEN ALTI, JET HIZIYLA TERFİ”

“Ancak bu teğmenin arkasındaki gizli el, raporları sümen altı ediyor! Ve FETÖ'cü subay, terfi kademelerini jet hızıyla geçmeye başlıyor… Ta teğmenliğinden itibaren arkasındaki sihirli güç sayesinde sürekli el üstünde tutulan, ordudan atılması gerekirken, kurmay albaylığa kadar tırmandırılan FETÖ'cü ise ne oluyor biliyor musunuz?”

“KAŞİF’İN ‘FETÖCÜ’ DEDİĞİ SUBAY SEMİH TERZİ”

“2014 yılı Yüksek Askeri Şurası'nda general oluyor!.. Hem de birinci sıradan!.. Peki bu kişinin kim olduğunu biliyor musunuz? 15 Temmuz gecesi gerçekleşen hain kalkışma sırasında Özel Kuvvetler Karargahı'nı ele geçirmek üzere, Diyarbakır'dan emrindeki özel harekatçı askerlerle geldiği sırada Şehit Astsubay Ömer Halisdemir tarafından vurulan FETÖ'cü Tuğgeneral Semih Terzi!..

FETÖ'cü Terzi'nin önlenemez yükselişini tüylerim ürpererek dinledim ve yazdım."

Kaynak: Uğur Dündar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ