Ana Sayfa
08 Kasım 2018 ( 23427 görüntülenme )

'ÜNLÜ HUKUKÇU'DAN AKP'YE UYARI'

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, ABD’nin Suriye planlarının Türkiye ile farklı olduğunu söylerken, “Üç kişinin başına ödül koymuşlar, günaydın diyoruz. Sorunlu olan iki nokta var. FETÖ meselesi ve Suriye sorunu. Bunlarda değişim olmadıkça, ABD bizi oyalıyor” dedi.

‘BOP DEVAM EDİYOR’


RS FM'de yayınlanan Fotoğrafın Tamamı programında Ahu Özyurt'un sorularını yanıtlayan Ersan Şen, "ABD Büyükelçiliği sitesinde ilişkiler iyiye gidiyor diyor. Öyle bir şey yok. ABD bu bölgeye, zamanında İngiltere niye geldiyse ondan geldi. İkinci olarak da bir İsrail devleti var. Büyük Ortadoğu Projesiyle bu bölgeyi, Türkiye'yi de içine alarak ateş topuna çevirmeye çalışıyor. Hiçbir emperyal güç almadan vermez" diye konuştu.

Aaron Stein'in Foreign Policy dergisinde yayınlanan yazısına göre, ABD'nin iki tarafı oyaladığını söyleyen Ersan Şen, şöyle devam etti;

'DOLAR İNDİ DİYE İSRAİL DESTEKLİ BİR DEVLETE İZİN VERİLEMEZ'

"Suriye ile 911 kilometre bir hattınız var. Menbiç'e girememişiz. Fırat'ın doğusunda Hakkari'ye kadar uzanan hatta, yarın çocuklarımızın torunlarımızın bizim mezarlarımıza küfredeceği durumlara umarım düşmeyiz. ABD şu anda PKK'yı çizmiş olabilir, PKK liderlerinin başına ödül koyabilir veya öyle gösteriyor olabilir. Fırat'ın doğusunda İsrail destekli, Türkiye Cumhuriyetinin geleceğini kasıp kavuracak bir garnizon veya uydu devletinin kurulmasına müsaade edilemez".

‘FIRAT’IN DOĞUSUNDA DEVLET KURULUYOR’

"ABD Suriye'de kurmayı planladığı sistemden de vazgeçmiyor. Orada bir değişim olacaksa, Türkiye Cumhuriyeti'nin ali menfaatlerini korumakla yükümlü idarecilerimiz, Suriye'nin toprak bütünlüğünü yaşayan insanı hangi milletten, ırktan, dinden olursa olsun, güvenli bölgeler oluşturarak bu işin içinde olacağız. Ama bu olmaz da, bir oldubitti devleti, bir garnizon devleti görürseniz, biz Araplara benzemeyiz. ABD'nin getirdiği silahlar kime karşı kullanılacak?”

‘ÜÇ BEŞ SENE RAHAT YAŞAYACAĞIZ DİYE GELECEĞİMİ TEHLİKEYE ATAMAYIZ’

“ Kimse kusura bakmasın. Üç sene beş sene rahat yaşayacağız diye Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğini tehlikeye atamayız. ABD Türkiye'yi dinlemezse bu işin sonu nereye gidecekse oraya kadar gidecek. Bu doların inmesine çıkmasına, ekonominin bozulmasına benzemez. Bozulur kardeşim. Gerekirse taş yeriz. Kimse Türkiye Cumhuriyetinin toprak bütünlüğünü, para için başka şey için ABD'ye karşı harcamamız, vermemiz kimsenin haddine değil" dedi.

Kaynak: Sputnik News

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haberwww.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırmawww.bilgeturksam.com
Video Haberwww.sarizeybek.tv
Özel Haberwww.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAPwww.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ