32774 izlenme 23 Mart 2018
ÇETİN: “LİDERİMİZ CUMHURBAŞKANI OLABİLECEK ÖZ GÜVENE SAHİP DEĞİL Mİ”

MHP’nin son kongresinde listeye alınmayan, eski Genel Başkan yardımcısı ve Ankara milletvekili Şefkat Çetin’in, 10 Ağustos 2014’de yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminden 5 ay önceki bir videosu, sosyal medyayı salladı.

“ÜLKÜCÜ HAREKET BÜNYESİNDEN CUMHURBAŞKANI ÇIKARAMAYACAK MI”

Çetin, 21 Mart 2014'de Fransa'da katıldığı toplantıda ‘'Ülkücü hareket bünyesinden Cumhurbaşkanı çıkaramayacak mı? Milliyetçi-ülkücü hareket siyasi iktidar olamayacak mı? Niye kendimizi birilerini desteklemek gibi aciz, yeteneksiz, vasıfsız, öz güvenini kaybetmiş insanlar durumuna soktuk?'' diye soruyor.

MHP'nin uzun yıllar Teşkilat Başkanlığı yapan Çetin şu ifadeleri kullanıyor:

“BİZ TÜRK MİLLETİNDEN BAĞRINDAN ÇIKTIK”

“Biz Türk milletinin bağrından çıktık. Türk milletinin sevgi ve güvenini kazandık, ağır bedeller ödedik. Milliyetçi-ülkücü hareketin bünyesinde cumhurbaşkanı çıkaramayacak mıyız? Milliyetçi-ülkücü hareketin bünyesinde siyasi iktidar olamayacak mıyız?

“LİDERİMİZ CUMHURBAŞKANI OLABİLECEK ÖZ GÜVENE SAHİP DEĞİL Mİ”

Niye kendimizi birilerini desteklemek gibi aciz, yeteneksiz, vasıfsız, öz güvenini kaybetmiş insanlar durumuna soktuk. Onların bizden ne fazlalığı var? Milliyetçi-ülkücü hareketin lideri dürüst devlet adamı olarak göğsümüzü gere gere savunduğumuz liderimiz Cumhurbaşkanı olabilecek, samimiyete, öz güvene sahip değil mi?”

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ