5887 izlenme 09 Eylül 2021
İYİ Parti, yandaş basının "Samsunlu esnaftan Akşener'e FETÖ tepkisi" başlığı ile paylaştığı videonun devamını yayınladı.

‘MEDYANIN ALGI OPERASYONU’
Videonun devamında ''A Haber'de izleyemeyenler için bu da videonun devamı... Bilin bakalım zor durumda olan kimmiş? Kimin için yardım istenmiş?" denildiği görüldü.

O GÜN NELER YAŞANDI
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Samsun'un Çarşamba ilçesinde esnafı ziyaret etti. Cumhur İttifakı'na oy verdiğini söyleyen bir vatandaş, Akşener'e ‘Cumhurbaşkanımızı Netanyahu'ya benzettiniz ben buna çok içerlendim. Niçin böyle bir benzetme yaptınız?' diye sordu.

‘GARANTÖRÜM MERAL AKŞENER’
Vatandaş, “Ben bu soruyu soruyorum, belki de linç edileceğim ama burada garantörüm Meral Akşener'dir. Ben size oy vermek istiyorum belki de Türkiye'nin ikinci seçilmiş kadın cumhurbaşkanı olacaksınız. Gittiğiniz yerlerde hep bir linç ve kaos ortamı oluşturuluyor” diye ekledi. Akşener ise şu yanıtı verdi:

AKŞENER; ‘BENZETME DEĞİLDİ AMA ÖYLE İNANIYORSAN SAYGI DUYARIM’
“Netanyahu kanlı bir diktatördür başka bir şey, Fetullah Gülen bir terör örgütünün başıdır. PKK ayrılıkçı bir terör örgütüdür. Her birini sayarım. Benim konuşmamı dikkatle okursan ne dediğim açık. Benzetme değildi. Sen öyle inanıyorsan ben sana saygı duyuyorum.

VATANDAŞ; ‘HOŞ GELDİN DEMEK İSTEMİYORUM' DEMİŞTİM, O PAYLAŞIMI SİLECEĞİM
Vatandaş ise, “Ben Facebook'ta bir paylaşım yapmıştım. ‘Cumhurbaşkanımızı Netanyahu'ya benzeten birisine ben Çarşamba'da hoş geldin demek istemiyorum ‘diye paylaşım yaptım. O paylaşımı ben silerim. Memleketimize hoş geldin diyorum” diye konuştu.

AKŞENER; ‘İKNA OLMAZSAN CAN BAŞ ÜSTÜNE, SEÇMEN VELİ NİMETTİR’
Akşener, “Sevgili kardeşim, sevgili oğlum, sen bir seçmensin. Ben de bir siyasetçiyim. Ben senin oyunu istemeye geldiğim gün, senin bana canının istediği söylemek, sormak hakkındır. Ben bu dükkanın içinde ‘iktidarı yermiyorum, kendi partimi övmüyorum' diye başladım. Dükkan içinde bunu yapmıyorum. Sizden oy istemeye geldiğinde kıyma yapabilirsin. Sen bana bunlara sorup bunlara kanaat olarak ve hüküm cümlesi olarak koydun. Ben de diyorum ki saygı duyuyorum. Ama benim o sözlerimi yeniden dinle. O zaman ne yapmak istediğimi anlarsın. Ama ikna olmazsan can, baş üstüne. Çünkü seçmen veli nimettir” yanıtını verdi.

VATANDAŞ; ‘CUMHURBAŞKANIMIZA DA YARDIMCI OLUN MERAL HANIM’
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı çok yakından takip ettiğini belirten AKP seçmeni vatandaş, “Ne tarafa dönsek her tarafta bir kırıklık, bir üzüntü hali var. İş olarak da var. Zengin olanı ayrı tabi. Cumhurbaşkanımıza da yardımcı olun yani Meral Hanım. İçerde bir siyaset hali var. Gerçekten yardımcı olun. Çok kötü bir durumdan geçiyoruz” dedi.

‘KURTAR BİZİ MERAL ABLA’ PANKARTI İLE KARŞILANDI
Vatandaşın konuşmasına dikkat çeken Akşener, çevresindekilere, “Şu anda onun kadar samimiyetle yukarısına dair cümle kuran olmadı. İçi yandı çocuğun” dedi. Akşener, daha sonra Çarşamba ilçesinde kendisini takip eden kalabalığa eline mikrofonu alarak seslendi. Burada, ‘Kurtar bizi Meral Abla’ pankartı açılması dikkat çekti.

Kaynak: Yeniçağ/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ