3066 izlenme 06 Mart 2021
Zonguldak Ereğli’de eczane çalışanlarına içeride müşteri yokken maske takmadıkları iddiasıyla ceza yazdıran Kaymakam İsmail Çorumluoğlu, tartışma yaratan görüntüler hakkında açıklamalarda bulundu. Öte yanda Hatay Defne'de pandemi önlemlerine rağmen yapılan 'lebaleb' AKP kongresindeki davullu zurnalı eğlencenin yeni bir boyutu daha ortaya çıktı.

‘VATANDAŞ TEPKİLİ’
Zonguldak Ereğli Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu’nun korona virüs denetimi sırasında bir eczane çalışanlarına içeride müşteri bulunmadığı sırada sosyal mesafe ve maske kuralına uymadıkları gerekçesiyle ceza yazdırdığı görüntüler sosyal medyada tepki topladı.

'KAYMAKAM SAVUNMA'
Tartışma yaratan görüntüler hakkında Hürriyet gazetesine açıklamalarda bulundu. Çorumluoğlu, kasım ayında Ereğli'de vaka sayılarının çok yüksek seviyelerde olduğunu ve bu sebeple denetimleri artırdıklarını ifade etti. Görüntülerin kasım ayında gerçekleştirilen bir denetim sırasında çekildiğini söyleyen Çorumluoğlu, şu ifadelerikullandı;

‘MESAFE BİR METRE, YASAK'
“O aylarda ilçemizde günlük vaka sayısı 300 civarındaydı. Günde 2-3 kişi korona virüsten dolayı hayatını kaybediyordu. Bu yüzden kaymakamlık olarak denetimleri sıkılaştırmıştık. O gün yaklaşık bir saatlik denetim yaptık. Denetim sırasında bir eczaneye girdiğimizde üç kişinin sosyal mesafe kuralına uymadan yan yana maskesiz oturduklarını gördük. Çay içtiklerini söylediler.”

‘SOSYAL MESAFEYE UYULMASI ŞART’
“ Ben de çay içilse dahi sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini belirterek yanımdakilere tutanak tutulması talimatını verdim. Onlar da itiraz etmek istediklerini söylediler. Ben de ‘Siz itirazınızı yaparsınız’ dedim. Çünkü itirazın resmi olarak yapılması gerekiyor. Kasımda çekilen bu video dün servis edildi. Ne amaçla servis edildiğini bilmiyorum. Ama kimseye kırgınlığım küskünlüğüm yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz.” diye konuştu.

‘YASAĞA RAĞMEN LEBALEP KONGRE’
Öte yanda Hatay Defne'de pandemi önlemlerine rağmen yapılan 'lebaleb' AKP kongresindeki davullu zurnalı eğlencenin yeni bir boyutu ortaya çıktı. 11 Şubat'taki kongrenin 4 Şubat'ta Hatay Valiliği tarafından ilan edilen toplu etkinlik yasağı günlerinde yapıldığı anlaşıldı. Ancak kongrenin özel izinle yapıldığı belirtiliyor.

ALTAYLI SERT 'KİM TAKAR'
Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugün paylaştığı yazısında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın İstanbul'da sağlık yöneticileri ile yaptığı toplantının ardından İstanbul'da polikiniklerde artan hasta artışına dikkat çektiği açıklamasını değerlendirdi.

‘KİMSE TAKMAZ ARTIK’

"Ben size söyleyeyim, Bakanlığın ya da hükümetin yaptığı hiçbir açıklamayı kimse kale almaz artık" diyen Fatih Altaylı nedenini AKP kongrelerinde yaşanan görüntüler olduğunu söyledi.

Kaynak:Ajanslar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ