3089 izlenme 04 Ağustos 2020
ABD’de bir polis memurunun George Floyd adlı siyah bir vatandaşı gözaltına alırken canını kaybetmesi sonrası başlayan protestolar tüm şiddetiyle sürüyor. Öte yanda İngiltere’nin başkenti Londra’da binlerce kişinin ABD Büyükelçiliği’ne yürüdüğü duyuruldu.

KİTLESEL EYLEME DÖNÜŞÜYOR
Ülkenin birçok noktasında devam eden protestolarda göstericiler ile polis arasında sık sık çatışmalar yaşanıyor. ABD’de yaşayan bir Türk'ün gösterilerin yaşandığı bir kentte çekilen görüntüler, günlerdir süren protestoların şiddetini gözler önüne seriyor. Ortaya çıkan görüntülerde kentin birçok yerinden dumanlar ve alevler yükselirken, dükkanların camlarının kırıldığı ve yağmalandığı görüldü.

YAĞMA
Minneapolis kentinde George Floyd’un bir polis memuru tarafından öldürülmesi sonrası başlayan protestolar nedeniyle birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edilirken, çatışmaların arttığı bölgelerde yağma ve kamu malına zarar verenlerin olduğu açıklandı. Çok sayıda lüks markanın mağazası yağmalanırken çok sayıda özel araç da kundaklandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Minnesota Ulusa Muhafızları’nın İkinci Dünya Savaşı’ndan beri ilk kez aktif hale getirildiği olayların bütün ülkeye yayılmasının ardından birçok kentte sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı şehirler arasında Atlanta, Los Angeles, Philadelphia, Denver, Cincinnati, Portland, Oregon, Lousville ve Kentucky de yer aldı.San Francisco Valisi London Breed, saat 05:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu. Breed, Ulusal Muhafızlar'ın da göreve hazır bir şekilde beklediğini açıkladı.

Kaynak: Yeniçağ

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ