Ana Sayfa
20 Mayıs 2021 ( 4297 izlenme )

Yol Yakın 'Abbas Yolcu'

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Rize’nin İkizdere ilçesinde taş ocağına karşı direnen köylüleri ziyareti ve Çayeli ilçesinde esnafı ziyareti sırasında bir grubun provokatif eylemleriyle karşılaşmasının ardından ziyaretini sonlandırıp İstanbul’a döndü. Yeşilköy Atatürk Havalimanı’na gelen Akşener, burada açıklamalarda bulundu. Akşener, partisinin İstanbul il teşkilatı tarafından karşılandı.

‘YOL YAKIN ABBAS YOLCU’
Rize'de karşılaştığı provokatif eylemlerin ardından İstanbul'a dönen İYİ Parti lideri Akşener, "5 müteahitten birinin cebine tekrar para doldurmak üzere ormanların mahvedilmesi, o kadınların ve köylülerin emeklerinin mahvedilmesinin unutturulmasına, örtürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu çirkinliklerin tamamı, 'Yol yakın, Abbas yolcu'nun bir örneğidir" dedi. Yaşanan provokatif eylemlere ilişkin Akşener, şunları söyledi:

‘BİZ HALKIMIZIN SESİNİ DUYURMAK İÇİN GELDİK’
*Taş ocağına karşı hakkını korumaya çalışan, sesini duyurmaya çalışan köylülerin durumunu görmek üzere gitmiştik. Kamuoyunda o sesi tekrar tekrar duyurmak amacıyla gitmiştik. Bütün bunların sonuçları olarak o çirkinlik, bu yapmaya çalıştığımız hak aramanın yanında durma eylemimizi örtemedi. Örtemeyecek. Çirkinlik, sahibini çirkinleştirir.”

‘YOL YAKIN ABBAS YOLCU’
*Dolayısıyla herhangi bir sorun yok. O insanların aradıkları haklarının örtülmesine müsaade etmeyeceğiz. 5 müteahhitten birinin cebine tekrar para doldurmak üzere ormanların mahvedilmesi, o kadınların ve köylülerin emeklerinin mahvedilmesinin unutturulmasına, örttürülmesine müsaade etmeyeceğiz. Bu çirkinliklerin tamamı, ‘Yol yakın, Abbas yolcu’nun bir örneğidir.”

Kaynak: Ajanslar/ Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturkstrateji.com
Video Haber www.bilgeturktv.com
Özel Haber www.e-sarizeybek.com
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ