10392 izlenme 21 Aralık 2017
"İŞİMİZİ SAĞLAMA ALALIM NASIL OLSA KAZIK ATTIK"

FETÖ’cülerin 7 yıl sakladığı görüntü ortaya çıktı! 

"Polislerin Ergenekon kumpası itirafı"

FETÖ’cü hakim, savcı ve polislerin sakladığı itiraf görüntüleri Yargıtay’ın bozma kararının ardından yeniden yargılaması yapılan Ergenekon davasının dosyasına girdi. 

İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya katılan Ergenekon sanığı eski yarbay Mustafa Dönmez, dava dosyasına hem Zir Vadisi hem de Sapanca’daki bağ evinde yapılan aramaya ilişkin 3 ayrı görüntü sundu.

Ergenekon kumpasıyla 5 yıl 2 ay hapis yatan Dönmez, dosyaya sunduğu görüntülerin FETÖ'cüler tarafından saklandığını ve mahkemeden kaçırıldığını vurguladı. Dönmez, bu kayıtlara 15 Temmuz darbe girişiminden sonra Emniyet Genel Müdürlüğü'nden ulaştığını anlattı. 

Dönmez duruşmada şunları söyledi: “Benden çıktığı belirtilen ajandadaki işaretli kroki, arama tutanağında yoktu. Ajandaya sonradan ilave edilmiş. Akademideki ders notlarımın olduğu ajandaydı. 8'inci sayfadaki kroki ise bana ait değil. Bu krokiye göre arama yapıp Zir Vadisi'nde mühimmat bulduklarını iddia ettiler. Polislerin arama görüntülerinde bu krokiyi eklediklerine ilişkin itiraflar var. Bu görüntüleri 7 yıl mahkemeden sakladılar. Ben Emniyet Genel Müdürlüğü'nden aldım.”

İŞTE O GÖRÜNTÜLERDEKİ KONUŞMALARIN AYRINTISI


Bulunduğu öne sürülen mühimmatların kamera kayıdına alındığı sırada bir polisin diğerine “İşimizi sağlama alalım. Nasıl olsa kazık attık” dediği duyuluyor. 

Görüntünün devamında aynı polisin kamera kaydını kastederek “Sesi yok değil mi? Sesi kapatın. Sesi hallediyorsunuz sonra değil mi” dediği anlaşılıyor.

Dönmez'in mahkemeye verdiği bir başka görüntüde de bulunduğu iddia edilen krokilerle yapılan aramaların kamera kayıtları yer alıyor. Polislerin kamera kaydına giren konuşmalarında krokilerin sahte olduğu anlaşılıyor. 

Polisler, krokilerde işaretlenen yerlerde bir şey bulamadıklarını ama araştırmayı genişlettiklerini söylüyor. Polislerin konuşmada, “Öbür tarafta aynıydı oradan da çöp çıktı, orası da büyüdü. 16 adım falan tutmuyor müdürüm. Biz sadece burayı ‘değerlendirelim' dedik. Sadece mantık tutuyor” dediği duyuluyor.

Kaynak: Sözcü

Bunlar da İlginizi Çekebilir

SARIZEYBEK MEDYA

Güncel Haber www.sarizeybekhaber.com.tr
Güncel Araştırma www.bilgeturksam.com
Video Haber www.sarizeybek.tv
Özel Haber www.erdalsarizeybek.com.tr
KİTAP www.sarizeybekhaber.com.tr
ÖZGEÇMİŞİ